Powiatowy Urząd Pracy w Miechowie zaprasza do udziału w projekcie ,,Aktywizacja zawodowa bezrobotnych powiatu miechowskiego FEM (III)” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

&imagePreview=1

Okres realizacji projektu

01.01.2025-30.06.2026

Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa, w tym podnoszenie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy osób pozostających bez pracy w powiecie miechowskim.

Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miechowie, w tym do osób:

- młodych w wieku 18-29 lat – 17 osób, szczególnie,  które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET),

-długotrwale bezrobotnych – 30 osób,

-z niepełnosprawnościami – 3 osoby,

-w wieku 50 lat i więcej – 12 osób,

-kobiet,

-migrantów.

Działania realizowane w projekcie:

Wsparcie udzielane każdemu uczestnikowi zostanie poprzedzone opracowaniem lub aktualizacją Indywidualnego Planu Działania. W ramach projektu każdej osobie bezrobotnej zostaną udzielone 3  formy wsparcia: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe oraz jedna z form aktywnych, tj.:

-staże dla 27 osób,

-jednorazowe środki  na podjęcie działalności  gospodarczej dla 9 osób,

-prace interwencyjne dla 4 osób,

-szkolenia zawodowe  oraz bony szkoleniowe dla 5 osób,

-refundacja kosztów doposażenia/wyposażenia stanowiska pracy dla 9 osób.

Wsparcie udzielane w ramach projektu będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników projektu, wynikających z ich wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz kwalifikacji do wykonywania danego zawodu.

Działania prowadzone będą przez cały okres trwania projektu, do wyczerpania się środków finansowych i/lub skierowania maksymalnej określonej dla projektu liczby osób.

Uczestnikiem projektu może być osoba, która nie otrzymuje jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS+.


Głównym rezultatem projektu będzie osiągnięcie wskaźników:
- liczba osób pracujących łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek,
  po opuszczeniu programu na poziomie co najmniej 60%
- liczba osób które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu na poziomie
  co najmniej 20%

W celu zwiększenia liczby kobiet aktywnych zawodowo, w ramach projektu wspierana będzie przedsiębiorczość wśród kobiet poprzez promowanie zakładania działalności gospodarczej przez kobiety.


 Działania w ramach projektu skierowane do osób młodych (w wieku 18-29 lat) będą udzielane w projekcie zgodnie z Planem Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce (tzn., że wszystkie osoby poniżej 30-tego roku życia otrzymają dobrej jakości ofertę pracy, kontynuacji edukacji, stażu, praktyk zawodowych lub inną formę pomocy prowadzącą do aktywizacji zawodowej w ciągu czterech miesięcy od dnia przystąpienia danej osoby do projektu).

Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat (szczególnie należących do kategorii NEET) każdorazowo poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych ( w razie potrzeby uzupełnieniem poziomu kompetencji). W ramach projektu dokonywana będzie ocena, uwzględniająca możliwości psychofizyczne danej osoby z naciskiem na: umiejętności cyfrowe, umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, niezbędne z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji  oraz w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.

Łączna wartość projektu: 949 385,93 zł ,

w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 806 978, 04 zł

#FunduszeEuropejskie

Załączniki

Informacje o publikacji dokumentu